Shoqerohet ne polici Emiljano Shullazi

Emiljano-Shullazi_0Pas denoncimit të bërë nga ish-kryeministri Sali Berisha, policia e Tiranës ka shoqëruar mbrëmjen e së shtunës në Drejtorinë e Policisë, shtetasin Emiljano Shullazi.

Sipas ish-kryeministrit, ai ka karëcënuar kandidatët për rektor të Universitetit të Tiranës, Dhori Kule dhe Mynyr Koni.

Këta të dy kanë bërë denoncim në polici.

Dihen pak detaje për shoqërimin e Shullazit, por mësohet se ai është shoqëruar për t’u pyetur për ngjarjen.

Mesohet se forca policie kanë ushtruar kontroll edhe në banesën e tij./Mapo/

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU