Zjarri në Seman, 40 efektivë të FA nisen për shuarjen e flakëve

Fier- 40 efektivë të Batalionit të Mbështetjes Rajonale të Poshnjes u nisë drejt Semanit ku që prej ditës së djeshme është përfshirë nga flakët një sipërfaqe pyjore me pisha në afërsi të lumit Seman.

Kërkesa për efektivë të FA u bë nga Prefekti i Fierit dhe Qendra Kombëtare e Emergjencave Civile.

Gjithashtu një ditë më parë një helikopter i FA u angazhua për shuarjen e zjarrit nga ajri.

a.ç

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU