Zjarr pranë Pashalimanit, flakët favorizohen nga era

Një zjarr masiv ka përfshirë një sipërfaqe me shkurre pranë bazës së Pashalimanit në Vlorë.

Mësohet se flakët e zjarrit favorizohen nga era, ndërsa nuk rrezikohet baza Ushtarake e Pashalmanit nga flakët.

Nuk dihen ende shkaqet dhe motivet e zjarrit. Forcat zjarrfikëse e kanë të vështirë ndërhyrjen për shkak të terrenit të thyer, shkruan Balkanweb.

/a.rada

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU