Zjarr masiv në një zonë pyjore në Pukë

Një zjarr masiv ka rënë në një sipërfaqe pylli në fshatin Dush të Pukës.

Era favorizon flakët dhe brenda pak minutash vatra e zjarrit është zmadhuar. Situata ëhstë e vështirë dhe zjarri rrezikon të përhpet edhe më tej sipas autoriteteve.

Në vendngjarje kanë mbërritur forcat e shërbimit zjarrfikës.

Po ashtu në vendngjarje janë edhe punonjës të shërbimit pujor./a.m.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU