Zidane e mban fjalën, i aktivizon të gjithë

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane është trajner që e mban fjalën, pavarësisht se kjo i dëmton disa lojtarë të mëdhenj në skuadërZidane gjithnjë e ka përsëritur se ai do të luajë me të gjithë lojtarët që ka, pasi të gjithë janë të rëndësishëm në garë për tre titujt.

Duke parë ndeshje e para që janë zhvilluar këtë sezon, atëherë shihet se Zidane ka mbajtur fjalën e tij.

Nga 24 lojtarë sa ka Reali, 22 prej tyre kanë luajtur këtë sezon.Vetëm Jesus Vallejo që erdhi këtë vit nuk ka luajtur asnjë minutë, për shkak të lëndimeve dhe portieri i tretë, djali i Zidane, Luca.

Prej këtyre 22 lojtarëve, më së shumti minuta kanë luajtur Sergio Ramos, Keylor Navas, Carvajal, Casemiro dhe Toni Kroos.Në këtë renditje Cristiano Roanldo renditet vetëm i 13 më 5 ndeshje, apo 481 minuta, përgatiti ”Express”. (b.an)

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU