Zgjedhjet e 2019, si ndryshoi në 4 vite pasuria e 61 kryebashkiakëve

Në prag të zgjedhjeve të vitit 2019, disa nga kryebashkiakët do të synojnë rikandidim duke kërkuar nga mandatim të ri nga subjektet politike dhe elektorati. Open Data Albania ka publikuar të dhënat e plota për pasurinë e 61 kryebashkiakëve.

Këto të dhëna ndihmojnë kontrollin publik (jo vetëm kontroll institucional) të integritetit të zyrtarëve të lartë, duke i dhënë mundësi publikut të njihet me burime pasurie, interesa ekonomike, lidhje të influencës dhe konfliktit të mundshëm të interesit, për subjekte që mbajnë poste dhe funksione publike.

Deklarimi i aseteve hedh dritë mbi pasuritë, llojin e tyre, interesat dhe angazhimet private apo publike të anëtarëve të familjes, përfitime që vinë në pasurinë e të zgjedhurve, si pasojë e politkëbërjes apo akteve të lëshuara prej tyre etj. Për t’u njohur me pasurinë e kryebashkiakëve klikoni më poshtë sipas emrave;

Adem LALA Bashkia Has

Adriatik ZOTKAJ Bashkia Poliçan

Agron KAPLLANAJ Bashkia Mallakastër

Ahilea DEÇKA Bashkia Dropull

Altin TOSKA Bashkia Cërrik

Ardian KOKOMANI Bashkia Shijak

Arif TAFANI Bashkia Belsh

Armando SUBASHI Bashkia Fier

Artur BARDHI Bashkia Kurbin

Artur BUSHI Bashkia Krujë

Bashkim SHEHU Bashkia Kukës

Basir ÇUPA Bashkia Klos

Beqir NUREDINI Bashkia Rrogozhinë

Besnik DUSHAJ Bashkia Tropojë

Bledjon NALLBATI Bashkia Devoll

Dritan LELI Bashkia Vlorë

Durim RROSHI Bashkia Memaliaj

Edmond THEMELKO Bashkia Pustec

Eduart KAPRI Bashkia Pogradec

Erion VELIAJ Bashkia Tiranë

Fatos TUSHE Bashkia Lushnje

Fiqiri ISMAILI Bashkia Vorë

Florjana KOKA Bashkia Sarandë

Fran FRROKAJ Bashkia Lezhë

Fran TUCI Bashkia Fushë-Arrëz

Fredi KOKONESHI Bashkia Divjakë

Gëzim TOPÇIU Bashkia Maliq

Gjon GJONAJ Bashkia Pukë

Ilia STEFO Bashkia Kolonjë

Isa SAKJA  Bashkia Kavajë

Jorgo GORO Bashkia Himarë

Juliana MEMAJ  Bashkia Ura Vajgurore

Kastriot GURRA Bashkia Librazhd

Klement NDONI Bashkia Këlcyrë

Leonidha HRISTO Bashkia Finiq

Luiza MANDI Bashkia Libohovë

Luljeta DOLLANI Bashkia Gramsh

Majlinda BUFI Bashkisa Roskovec

Melaim DAMZI  Bashkia Bulqizë

Miranda RIRA Bashkia Prrenjas

Ndrec DEDAJ Bashkia Mirditë

Nezir RIZVANI Bashkia Mat

Niko SHUPULI Bashkia Përmet

Përparim SHAMETAJ Bashkia Selenicë

Petrit SINAJ Bashkia Berat

Qazim SEJDINI Bashkia Elbasan

Rajmonda BALILAJ Bashkia Patos

Rigels BALILI Bashkia Delvinë

Saimir HASALLA Bashkia Peqin

Selfo KAPLLANI Bashkia Kuçovë

Sotiraq FILO Bashkia Korçë

Tërmet PEÇI Bashkia Tepelenë

Tonin MARINAJ Bashkia Malësi e Madhe

Vangjush DAKO Bashkia Durrës

Voltana ADEMI Bashkia Shkodër

Xhelal MZIU Bashkia Kamzë

Zamira RAMI Bashkia Gjirokastër

Zef HILA Bashkia Vau i Dejës

ma.me

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU