Ylli i zbuluar nga Tare, United ofron 80 milionë euro për lojtarin e Lazios

Mourinho është gati për të bërë gati goditjen e parë të merkatos, që me shumë gjasa do të jetë blerja e dytë më e shtrenjtë në historinë e futbollit anglez.

Portugezi duket se ka arritur marrëveshjen që Milinkovic-Savic të bashkohet me ‘Djajtë e Kuq’ këtë verë.

Futbollisti serb i Lacios, i zbuluar nga Igli Tare do të jetë elementi kyç që i bashkohet Manchester United, duke formuar një treshe përrallore, së bashku me Matiç dhe Pogba.

Saviç mendohet të transferohet në Manchester për shifrën e 80 milionë paundëve dhe ka ndikuar shumë edhe menaxheri i tij, Matija Kezman, një njohje e vjetër e Mourinhos, ose më mirë futbollisti i parë që portugezi bleu pasi mori drejtimin e Chelsea në 2004.

Saviç, që është një zbulim e Igli Tares ka bërë një sezon të shkëlqyer në Romë me Lazios dhe ka hyrë në orbitën e shumë klubeve të njohura evropiane, përfsho Bayern Munchen, Real Madrid, Chelsea dhe United.

a.ç

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU