Vuçiç në SHBA, ku do të takojë Pence

Presidenti i SHBA-ve, Aleksandar Vuçiç do të qëndrojë nesër dhe pasnesër në vizitën e tij më të rëndësishme këtë vit në Washington, ku do të bisedojë me zëvendës presidentin amerikan, Mike Pence.

Vuçiç në SHBA pritet si “aktor kyç në ruajtjen e paqes dhe stabilitetit në fqinjësinë e Serbisë”, shkruan Tanjug. (b.an)

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU