Vrasja e gjyqtares, merren në pyetje shoqet prokurore, ja dëshmitë tronditëse

“Kur fëmijët iknin të babai ktheheshin të terrorizuar dhe Fildesi i çonte të psikologu”.

Kjo është një tjetër dëshmi tronditëse pas vrasjes së gjyqtares së Shkodrës, Fildeze Hafizi.

Dy shoqet e ngushta të viktimës, me profesion prokurore, janë marrë në pyetje sot.

Shtetasja me inicialet E.N pohoi se 38-vjeçarja ndihej e frikësuar dhe shpesh herë shprehte shqetësim se ish-burri i saj Fadil Kasemi do ta vriste. Teksa shtoi se kur fëmijët ktheheshin nga vizita tek babai i tyre, sipas saj ishin të terrorizuar.

a.ç

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU