Vidhet natën Katedralja e Korçës, hajdutët marrin paratë e arkës

Gjatë orëve të natës së djeshme katedralja në qendër të qytetit të Korçës është vjedhur.

Persona të paidentifikuar kanë thyer derën e Katedrales dhe kanë dëmtuar ambjentet e brendshme.

Pasi kanë marrë paratë e arkës, hajdutët janë larguar menjëherë në drejtim të paditur.

At Ilir Kotnani, përfaqësues i Katedrales, tha se hajdutët kishin qëndruar gjatë natës në katedrale, duke hyrë aty gjatë meshës së një dite më parë.

Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve./BWEB/

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU