VIDEO skandaloze/ Deputeti britanik pa ndjenja në Strasburg, rrihet nga kolegu i partisë

Një ngjarje mjaft e shëmtuar ka ndodhur në Parlamentin Evropian në Strasburg. Nga vendi ku duhet të vijë shembulli i demnokracisë, raportohet për një konflikt fizik midis dy deputetëve.

Deputetët e partisë IKUP janë rrahur me grushte midis tyre dhe njëri ka mbetur pa ndjenja i shtrirë në tokë.

Në video shfaqet kandidati për kreun e UKIP Steven Woolfe i cili po merr ndihmën mjekësore. Ai u godit nga një deputet i partisë së vet ndëkrohë ngjarja ëhstë cilësuar e turpshme nga mediat britanike./a.m.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU