(VIDEO) Receta gatimi, pesto me brokoli e bërë në shtëpi


Keni provuar gjithmonë peston gjenoveze dhe jo gjithmonë mund ta bleni?! Provoni peston me brokoli, mund ta shijoni më shumë, është më e shëndetshme dhe sigurisht dhe më e lirë në kosto…
perberesit-brokoli
Përgatitja
1. Vëmë një enë mesatare me ujë në zjarr dhe shtojmë brokolin.
2. E lëmë të ziejë përreth 10 minuta.
3. E heqim nga uji dhe e lëmë sa të ikë vala e parë e të nxehtit.
4. Më pas e hedhim në mikser dhe shtojmë majdanozin, vajin e ullirit, hudhrat dhe kripën.
5. E kalojmë në mikser derisa të marrim një masë të trashë pure.
6. Me këtë salcë mund të shoqëroni shumë pjata të tjera, bazuar në preferencat tuaja.
Shije/d.i.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU