VIDEO/ Rama kujton sulmet terroriste në SHBA: Tragjedia që ndryshoi botën

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kujtojnë sot 17-vjetorin e sulmeve terroriste në Kullat Binjake në Nju Jork, më 11 shtator 2001, ku humbën jetën mbi 3 mijë persona.

Kryeministri Edi Rama përmes një statusi në Facebook, në rubrikën e përhershme që uron nisjen e ditës për shqiptarët shprehet se ‘tragjedia ndryshoi botën’

“MIRËMËNGJES

dhe me këtë kujtesë për tragjedinë që ndryshoi botën, ju uroj një ditë të mbarë‘, shkruan Rama

Nga sulmi terrorist i i Al-Qaeda-s mbi dy Kullat Binjake, ndërtesën e Pentagonit në Washington dhe Pennsylvani mbi 3 mijë persona humbën jetën nga 70 vende të ndryshme të botës, mes tyre edhe tre shqiptaro-amerikanë.

a.ç

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU