(VIDEO) Ju kujtohet Mazinga Z? Koreanojugorët kanë bërë një të vërtetë

Një “bebe” gjigante, me peshë një ton e gjysmë, sapo ka hedhur hapat e parë. Është testi i parë i humanoidit të prodhuar në Korenë e Jugut, përbërë nga fibra karboni dhe alumin. Një robot gjigant, i ngjashëm me Mazinga Z të serialit vizatimor japonez, i cili mban në kabinë vetes njeriun që e drejton.
Versioni përfundimtar do të dalë më 2017 dhe kushton rreth tetë milionë dollarë.
Repubblica/d.i.

Mazinga Z
Mazinga Z

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU