Video/I gjithë Parisi lutet për ‘Notre Dame’ që shkrumbohet nga flakët

Nate e keqe per Parisin. Dhe pamjet rrëqethëse qe vijnë nga Parisi ku mijëra qytetarë janë mbledhur përreth katedrales ‘Notre Dame’ që prej orësh po digjet nga flakët. Në videon e shpërndarë parizienët kanë bërë lutje ku disa prej tyre janë ulur edhe në gjunjë.

Ky moment është shpërndarë me shpejtësi në rrjet ku njerëz nga e mbarë bota kanë shprehur ngushëllime për këtë ngjarje të rëndë.

Ndërkohë qindra parizien të tjerë po i bashkohen turmës, ndërsa rreth 400 zjarrfikës po luftojnë për të neutralizuar flakët.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU