VIDEO/ “Allahu Akbar”, momentet kur agresori sulmon njerëzit në Finlandë

Pas Spanjës edhe Finlanda është tronditur nga një sulm i dyshuar terrorist. Ngjarja ka ndodhur ën qytetin Turku nga ku raportohet për 1 të vdekur dhe të pktën 6 të plagosur.

Një person ka sulmuar me thikë qytetarët në sheshin qëndror të qytetit teksa thërriste “Allahu Akbar”.

Agresori u neutralizua nga policia e cila e plagosi në këmbë. Në videon e mëposhtme janë momentet e tmerrit kur agresori thërret “Allahu Akbar” dhe sulmon njerëzit. Aty duken qytetarë që përpiqen të largohen me shpejtësi./a.m.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU