Vetëvrasja e gruas se gjyqtarit, dëshmitarët rrëfejnë ngjarjen. Dyshohet se vuante nga depresioni

Enkeleda Hallunaj, bashkëshortja e gjyqtarit Dritan Hallunaj që u vetëvra në rrethana ende të paqarta sot në Tiranë ishte me profesion stomatologe dhe punonte pranë Autoritetit Shëndetësor Rajonal të Tiranës.

Besohet se 37-vjeçarja, nënë e një vajze 7 vjeçe ka qenë e vetme në shtëpi kur ka ndodhur ngjarja. Fqinjët e familjes Hallunaj që u bënë dëshmitarë të ngjarjes kanë treguar minutat e para pas aktit të rëndë. Ata kanë rrëfyer se kanë dëgjuar një zhurmë të fortë dhe kanë dalë jashtë.

“Kemi dëgjuar një zhurmë, ishte aq e fortë sa nuk e menduam se ishte një trup njeriu. Ka qenë vetëm në shtëpi, sepse nuk kemi parë njerëz të tjerë të dalin. Kanë qenë disa kalimtarë duke kaluar, janë tromaksur. Ne lajmëruam policinë menjëherë”, kanë thënë kalimtarët

Në vendin e ngjarjes ka një numër të madh efektivësh dhe drejtuesish të policisë e prokurorisë por edhe kolegë të gjyqtarit Dritan Hallunaj.

37-vjeçarja Enkeleda Hallunaj gjeti vdekjen sot pasi u hodh nga ballkoni i banesës. Nuk dihet se cilat kanë qenë arsyet e këtij veprimi ekstrem. Sipas burimeve nga policia se dyshohet se gruaja vuante nga depresioni, pasi në banesë i janë gjetur antidepresivë por ende asgjë nuk është e konfirmuar.

a.ç

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU