Vajza habitej pse nuk i afroheshin djemtë e punës, por zbulon më pas të vërtetën (FOTO)

Ky është një ndër lajmet që ka shkaktuar humor në rrjetet sociale. Një grua në Australi ka rrëfyer se meshkujt, kolegët e punës kishin ndjekur periudhën e saj të periodave  në mënyrë të tillë që ta shmangnin kur ajo nuk ishte me humor dhe t’i qëndronin larg.

Gruaja ishte duke biseduar me një koleg në lidhje me marrëdhëniet gjatë pushimit të drekës, por ai s’po i kthente përgjigje dhe në ato momente ajo fillon të qajë.

Kolegu i kërkon falje dhe e pyet se nëse ishte në periudhën e periodave dhe aty gruaja habitet dhe e pyet se nga e di këtë.

Kolegu, emri i të cilit nuk bëhet me dije i thotë se, e kishte ndjekur ciklin e saj menstrual në një kalendar, në mënyrë që t’i qëndronin larg për të shmangur sherret dhe keqkuptimet si dhe situatat qesharake.

Këtë kalendar ai ua ka shpërndarë të gjithë kolegëve të tjerë që të kenë kujdes në këto ditë me femrat në punë, duke përcaktuar ditët kur ato janë me periodat.

Kujtojmë se gjatë periudhës së periodave femrat bëhen shumë nevrike, acarohen edhe për gjënë më të vogël dhe do bëjnë sherr edhe aty ku nuk është e nevojshme, ndaj djem bëni mirë të tregoheni të kujdesshëm dhe t’i kuptoni vajzat në ato ditë./mapo/a.k perioda1perioda4

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU