U mbyt në Velipojë për të shpëtuar të fejuarën, ja kush është 30-vjeçari

Personi që shihni në foto është i riu që humbi jetën sot tragjikisht në Velipojë, teksa tentonte që të shpëtonte nga mbytja të fejuarën e tij.

Ervid Palaj, 30 vjeç, ishte bashkë me të fejuarën e tij në plazh, ndërkohë që kjo e fundit rrezikoi të mbytej nga dallgët.

Në përpjekje për ta shpëtuar atë, duke e mbajtur në sipërfaqe të ujit, i riu humbi jetën. Pavarësisht se viktimës, një punonjës social, pushuesit i dhanë ndihmën e parë, ai nuk mundi të mbijetonte.

Fatmirësisht partnerja e tij është shpëtuar dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. /b.d

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU