U diagnostikua me kancer, prezantuesja e BBC heq paruken LIVE (VIDEO)

Prezantuesja e BBC, Victoria Derbyshire ka bërë një veprim kurajoz duke hequr paruken gjatë një video­ditari të regjistruar në dhjetor, për të treguar flokët. Pasi bën një pauzë, shikon direkt në kamera dhe thotë:

“Po më duket e vështirë”. Ajo u diagnostikua me kancer gjiri në korrik, teksa tani po mban paruke pasi i kanë rënë flokët për shkak të kimioterapisë.

Gjatë këtij muaji, ajo e ka prezantuar emisionin e saj me një paruke në kokë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU