Tërmet 5.1 ballë në Kosovë, lëkundjet ndjehen deri në Shqipëri

Një tjetër tërmet ka dridhur kësaj here tokën e Kosovës, me një forcë prej 5.1 ballësh të shkallës rihter. Lëkundjet kanë qenë të forta dhe janë ndier edhe në Shqipëri.

Është ende e paqartë se ku ka qenë epiqendra e tërmetit, por sipas të dhënave të deritanishme flitet për kufirin mes Kosovës dhe Maqedonisë.

Earthquaketrack, ëebsajti që mat tërmetet shkruan se epiqendra ka qenë në Cair të Maqedonisë. Për më shumë informacion klikoni KËTU

Disa orë më parë një tërmet prej 4 ballësh goditi Maqedoninë, shumë pranë Shkupit./ java/a.k

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU