Takimi i kryeministrave të rajonit, Hahn: Pjesë e dinamikës pozitive

Në Durrës mbahet sot takimi i kryeministrave të vendeve të Ballkanit Perëndimor.

 Në këtë takim është i pranishëm edhe Komisioneri për Zgjerimin Johanes Hahn.

Ai ka shpërndarë një mesazh në Twitter ku shkruan se takimi në Durrës i shërben bashkëpunimit ekonomik dhe marrëdhënieve mes vendeve të rajonit.

“Takimi në Durrës pjesë e dinamikës pozitive. Rajoni do nxisë rritjen ekonomike”, shkruan Hahn./a.m.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU