Etiketimet Postime të etiketuara me "sokol balla"

Etiketim: sokol balla

Një Lul, për ditëlindje!

Nga Sokol Balla* Edi Rama kurrë nuk ka patur një ditëlindje të qetë sa kohë ka në politikë aktive. Mbaj mend verën e vitit 1998,...

Sokol Balla poston foton me logon e televizionit të ri: Dita...

Pak minuta me pare gazetari Sokol Balla ka postuar nje foto, me logon e Vizion Plus ne shpine dhe me dicituren "Dita e pare...

“Karma” është Saliu, jo Salianji

Nga Sokol Balla Zhurma e madhe që ngriti PD-ja, para zgjedhjes së Gramoz Ruçit si kreu i ri i Kuvendit, mori përgjigjen e merituar për...

Si PD po e shpëton Saimir Tahirin

Nga Sokol Balla Prej një jave të gjithë po presin presidentin Nishani: çfarë do të bëjë ai me Fatmir Xhafën? A do ta dekretojë apo...

Sokol Balla / LLA LLA LAND

Nga Sokol Balla* Ka një entuziasëm në rritje nga armiqtë e Edi Ramës ditët e fundit. Duhet ta pranojmë: Kryeministri ka shumë armiq dhe armiqësitë...

Më jep një Yll, të jap një Saimir!

Nga Sokol Balla* Shumëkush në moshën time kujton një prej lojërave më hedonistike të periudhës së izolimit komunist: shkëmbimin e pullave. Nuk di sesi këto...

Aleksin nuk e vrava unë!

  Dëgjova Mark Nikën dje kur foli në Top Channel. Pak më herët kisha folur me të, kur i kërkuam të prononcohej pas lajmit për...

Sokol Balla/ Viti 2016, nga Ladi te Donaldi

  Viti 2016 ishte një vit i jashtëzakonshëm. Kështu në fakt thotë cdokush pasi sigurisht ka së paku një ngjarje të mirë dhe një të...

“Loja që ndryshoi Shqipërinë”, FOTOT e rralla nga libri i Sokol...

Libri “Loja që ndryshoi Shqipërinë” me autor gazetarin Sokol Balla, botuar nga UET-Press, u promovua sot në Hotel Plaza, ku ishin të pranishëm pjesëtarë...

Sokol Balla/ Europa, në dorën e Ladit!

  Në historinë e Gjykatës Kushtetuese rrallë ka një moment si ky që ajo po kalon sot. Lindur pas vendosjes zyrtare të sistemit demokratik dhe...
- Advertisement -