Etiketimet Postime të etiketuara me "skender minxhozi"

Etiketim: skender minxhozi

Llogari e mbetur rrugëve

Nga Skënder Minxhozi/ Rruga drejt Vlorës këto ditë vere nuk është më e volitshmja për ata që kanë bërë plan t'i kalojnë pushimet diku në...

A është vërtet i padukshëm roli rus në Ballkan?!

Nga Skënder Minxhozi/ Ndodhemi në një lojë diplomatike pasqyrash në Ballkanin Perëndimor. Pse folën pikërisht tani krerët e Serbisë e Kosovës për lëvizje kufinjsh? Sa...

Dialogu Thaçi-Vuçiç dhe teza e çmendur e shtetit etnik

Nga Skënder Minxhozi/ Shumëkush e kujton pa ndonjë farë mundimi, këshillën historike që u është dhënë shqiptarëve nga miq e armiq, gjatë gjithë shekullit të...

Kush ja tërheq litarin Hashimit dhe Aleksandrit

Nga Skënder Minxhozi/ Shumëkush në Prishtinë, Tiranë dhe qendrat e tjera shqiptare, vazhdon të kruajë kokën me habi, për hovin e papritur që ka marrë...

Thaçi nuk arrin të bindë Haradinajn për kufinjtë, jo më Vuçiçin...

Nga Skënder Minxhozi/ Presidenti Hashim Thaçi po lufton që t’i gjejë një diçiturë bindëse tezës së tij më të fundit: korrigjimit të kufinjve mes Serbinë....

Pazari i tokave Thaçi-Vuçiç, loja me zjarrin që mund t’i djegë...

Nga Skënder Minxhozi/ Është përhapur si një shi i rrëmbyeshëm vere skenari i një ndryshimi të dytë të kufinjve të Kosovës, 12 vjet pas fitores...

Reforma e “dështuar” që po nxjerr në rrugë milionerët e drejtësisë

Nga Skënder Minxhozi/ Këto nuk janë kohë të mira për Reformën në Drejtësi. Të paktën nëse lexon titujt e mediave të përditshme. Gjykatat kanë hyrë...

Pse një ligj special për të rigjykuar proceset e korruptuara?!

Nga Skënder Minxhozi/ Në një shkrim të tijin një ditë më parë, kolegu Karlo Bollino ka shfaqur një tundim të cilin e kanë pasur shumë...

Një foto Trump-Basha, me disa lobistë në mes

Nga Skender Minxhozi/ Këtë të enjte i takoi Lulzim Bashës të nxjerrë “djersë të ftohta” në studion e Zërit të Amerikës. Është një fenomen që...

Thanza, një histori e zakonshme (pa)drejtësie shqiptare!

Nga Skënder Minxhozi/ Ka qenë anëtar i të gjitha forumeve më të larta të drejtësisë shqiptare. Ka pasur një karrierë që do ta kishte pasur...