Etiketimet Postime të etiketuara me "lorenc vangjeli"

Etiketim: lorenc vangjeli

JAVA në RTSH: Zbulohet kodi i fshehtë i Ramës, si po...

“Vizita” e Lulzim Bashës në Prokurori dhe zhvillimet e tjera rreth ‘Babales’ dhe Xhisielës’ kanë qenë në fokus të pjesës së parë në emisionin...

Blloku dhe periferia, dy Tiranat e dëshpëruara të Shqipërisë

Nga Lorenc Vangjeli/ Ka të paktën dy Tirana në kryeqytetin e Shqipërisë. Tirana e parë zgjohet herët. Përcjell fëmijët në shkollë. Nxiton në punë. Furnizon dyqanin...

E vërteta qëndron vetë në këmbë, qëllimi nuk i justifikon mjetet

Nga Lorenc Vangjeli/ Një vajzë e dhunuar, një dhunues i pandëshkuar, struktura policie që nuk kryejnë detyrën, deputetë të shumicës që bëhen palë me dhunuesin...

JAVA në RTSH: Vettingu do gjithëpërfshirje. Të gjitha gabimet e Arta...

Është rikthyer në RTSH sezoni i dytë i emisionit ‘JAVA’ nën drejtimin e analistëve Preç Zogaj dhe Lorenv Vangjeli, si dhe me Megin Mehillind...

Opozita nga hotelet, si i “pavendosuri” që as të shtrëngon dhe...

Nga Lorenc Vangjeli/ Që prej fillimit të sesionit të vjeshtës së parlamentit, opozita praktikisht e ka bojkotuar atë. Të gjithë deputetët e saj, ditën e...

Duka dhe Idrizi, nëse nuk ekzistojnë, duhet t’i shpikë opozita

Nga Lorenc Vangjeli Idrizi nuk mund të shpëtojë Bashën, por Shpëtim Idrizi është një lajm i mirë për opozitën e Lulzim Bashës. Sipas zakonit dhe...

Vetting-u në politikë, asgjë nuk është si duket

Nga Lorenc Vangjeli Nëse Lulzim Basha do ta refuzonte vetting-un në politikë të gjithë do t’i hidheshin në fyt. Kundërshtarët do të përmendnin frikën e...

Det për Maqedoninë, Edi Rama: Kur nuk e ke diçka, di...

Nga Lorenc Vangjeli Kryeministri maqedon e konsideron fakt të kryer. Zoran Zaev pretendon se ka marë premtimin e homologut shqiptar Edi Rama për t’i afruar...

Standardet e dyfishta të hipokritëve të Tiranës

Nga Lorenc Vangjeli Një gazetare është kërcënuar me plumba, qoftë edhe indirekt dhe ky është një lajm I keq. Reagimi ekstrem në mbrojtje të gazetares,...

Opozita, si maniakët që përgjonin dikur çiftet nga liqeni

Nga Lorenc Vangjeli Agaçi nuk është ëngjëll. Sekretari i përgjithshëm i kryeministrisë, Engjëll Agaçi është një nga tre personazhet e përmendur me emër në një...