Etiketimet Postime të etiketuara me "ilva tare"

Etiketim: ilva tare

Ilva Tare/ Zoti Rama, pra nuk është sistemi, por janë njerëzit...

Mandati i dytë dhe i qartë që Edi Rama mori për të qenë i vetëm në timonin e shtetit, me shumë gjasa e ka...

Pse duhet një vizion i ri për “tepsinë” e Edi Ramës

Nga Ilva Tare Termi “tepsi” u institucionalizua si kurrë më parë në fushatën elektorale të zgjedhjeve të 25 Qershorit nga Kryetari i PS Edi Rama....

Për çfarë janë marrë vesh?

Nga Ilva Tare* Edi Rama dhe Lulzim Basha kanë arritur në përfundim të një takimi që nisi me shpotitë e zakonshme të Kryeministrit, të dalin...

Ilva Tare / Hoyt Brian Yee, treni i fundit amerikan për...

Nga Ilva Tare* Hoyt Brian Yee vjen në Tiranë të hënën me shumë gjasë për të rithënë atë që artikuloi nga Prishtina disa javë më...

Java e ardhshme, ndërkombëtarët i pret dështimi i sigurt

Cfarë do që të ndodhë në fillim të javës tjetër, si me bllokimet e paralajmëruara të rrugëve dhe me ardhjen e eurodeputetëve Kukan e...

Shtyrja e zgjedhjeve dhe Shqipëria pa gjendje lufte

Nga Ilva Tare Pjesët formuese të mozaikut politik të marsit të 2017-tës shformohen nga dita në ditë dhe kompozimi i një pamjeje përfundimtare vështirësohet për...

Ilva Tare/ Një shans për të gjithë

Ftesa për dialog e zgjatur nga koalicioni qeveritar në ditën e 13-të të protestës së opozitës është një shans për të gjithë aktorët politikë,...

Ilva Tare / Të gjithë fajin e ka Vetingu!

Nga Ilva Tare/ Dy janë risitë e reformës Kushtetuese që do të mundësojë fillimin e një epoke të re në drejtësinë shqiptare, Vetingu dhe struktura...

Veva, spanjollja e sertë e Vettingut

Nga Ilva Tare Genoveva Ruiz Calavera është një zonjë që të krijon përshtypjen e një zyrtare rigoroze të Brukselit, me buzëqeshje të ngrohtë dhe si...

ILVA TARE/ Alfred Peza, habia e stisur dhe hetuesit e rrjeteve...

Një valë e zellshme debatesh , reagimesh dhe qëndrimesh kryesisht në sferën virtuale në pronësi të Mark Zuckenberg-ut ka shpërthyer pas lajmit të pasurisë...