Etiketimet Postime të etiketuara me "ben andoni"

Etiketim: ben andoni

A po aktivizohet Llalla dhe aliazhi PD-LSI?!

Nga Ben Andoni Në një prononcim të pak ditëve më parë, kryeministri i vendit, Edi Rama ka dhënë një përcaktim të thukët, por shumë konjuktural...

Kriza e librit është hall dhe jo përgjimi i “Xhafës” &...

Nga Ben Andoni Pak orë më parë mbaroi në Tiranë një Festival libri, që referuar organizatorëve, synon të kthehet në traditë. Pa marrë parasysh arritjet,...

Nuk është thjesht ‘Xhafa’ dhe ‘Tahiri’, por flamuri i negociatave?!

Nga Ben Andoni Përderisa çdo hap i Shqipërisë drejt integrimit evropian konsiderohet dhe vlerësohet tek ne si politik atëherë gjithnjë Shqipëria do të gjendet para...

Edhe skizofrenia e Ligjit të Luftës e ka një ilaç

Nga Ben Andoni Ministri i Jashtëm grek Nikos Kotzias është në momentin historik për vendin e tij të zgjidhjes së një problemi absurd, që ekziston...

A po ia vështirëson rrugën Kosovës edhe Turqia!

Nga Ben Andoni “Kosova është Turqia dhe Turqia është Kosova”. Kjo shprehje e vitit 2013 e kryeministrit të atëhershëm turk Erdogan i ngriti peshë zemrat...

LSI-ja nuk shërben më as si patericë!

Nga Ben Andoni Nëse do ndërtohej një përfytyrim sociologjik mbi atë që po ndodh te LSI-ja, atëherë lehtësisht do nxirrej konkluzioni se kjo forcë politike...

Problemi s’është Basha, por inercia që do e sjellë në pushtet

Nga Ben Andoni Në një rotacion, që deri më tani nuk ka gabuar, çdo njëra nga dy partitë e mëdha në vendin tonë pas tetë...

Sikur paratë e lobimeve të shkonin për hapjen e negociatave!

Nga Ben Andoni Edhe pse shpesh i përflasim apo i paragjykojmë, çdo gjë e cila lidhet me integrimin e Shqipërisë e ka burimin tek kancelaritë...

Ky parlament nuk e përfaqëson Shqipërinë!

Nga Ben Andoni/ Etika përmbledh principet morale, që drejtojnë sjelljen e një individi apo shoqërie. Kurse standardet e larta profesionale-legjislative dhe etike të parlamentarëve janë...

Ky parlament nuk e përfaqëson Shqipërinë!

Nga Ben Andoni Etika përmbledh principet morale, që drejtojnë sjelljen e një individi apo shoqërie. Kurse standardet e larta profesionale-legjislative dhe etike të parlamentarëve janë...
- Advertisement -