Etiketimet Postime të etiketuara me "ardit rada"

Etiketim: ardit rada

Paradoksi shqiptar/ Java e 3 ministrave të BE dhe poltroni i...

Nga Ardit Rada/ Java që vjen është treguesi më i mirë se përse një krizë politike rreth postit të ministrit të Jashtëm shqiptar është absurde...

Shkelja e madhe kushtetuese e Ilir Metës/ Mbajtja peng e Ditmir...

Nga Ardit Rada* Në shpjegimin e gjatë që jepte sot në kanalet zyrtare, Presidenca argumentonte arsyet që e shtynë Presidentin Ilir Meta të mos dekretojë...

Një lajm i mirë mes tymit të gomave dhe shashkave të...

Nga Ardit Rada/ Unaza e re, protestat, bojkoti i opozitës, pesimizmi dhe streset e përditshme. Të gjitha janë në “pjatën” e bukës së përditshme të...

Borxhi i pafund i Ilir Metës ndaj Berishës: Po të mos...

Nuk humbet asnjë rast pa i bërë elozhe Sali Berishës. Madje edhe për gjëra për të cilat është më mirë të heshtet. Ilir Meta...

‘Show must go on’… grushti i radhës ndaj Shkodrës

Nga Ardit Rada Opozita parlamentare ka vendosur që të krijojë një ‘Kuvend’ paralel në Shkodër duke u përpjekur kështu të sjellë risi në imazhin e...

“Sfida ime me turistët e shëndetit dhe drejtësia e korruptuar shqiptare”

Një ide origjinale ka sjellë në Shqipëri një shifër të madhe turistësh të huaj. Bëhet fjalë për turizmin shëndetësor, që në vendin tonë u...

Burgu i Reçit dhe Koço Kota

Nga Ardit Rada Bashkimi Evropian ka hedhur plot 14.7 milionë euro për burgun e Reçit, të cilit iu pre shiriti dje nga politikanë dhe ambasadorja...

Vasili, ministri i Ramës që sulmon “drogështetin” e Ramës

Nga Ardit Rada/ Ka qenë disa herë ministër. Dikur nën Sali Berishën, më pas nën Edi Ramën. Madje me këtë të fundit kapi postin e...

Halle pushimesh!

Nga Ardit Rada Shirat e Qershorit dhe Kampionati Botëror i Futbollit kanë bërë që sezoni turistik të mbërrijë me vonëse në Shqipëri. U deshën disa...

Negociatat shqiptare me BE, kur vendet anëtare luajnë sipas halleve të...

Nga Ardit Rada Nëse besoni se gara për hapjen e negociatave vendoset vetëm nga zhvillimi i situatave në Shqipëri, thjesht gaboheni. Sepse procesi i integrimit...