Etiketimet Postime të etiketuara me "Armando Meta"

Etiketim: Armando Meta

Pse opozita kthehet në Kuvend pas ngritjes së KLP & KLGJ?

Nga Armando Meta/ Opozita ka marrë vendimin për t'u rikthyer në Parlament, në limitet e skadimit të mandateve të deputetëve. Vendimi në vetëvete është një...

Meta në Itali, lë të hapur ‘gropën’ kushtetuese me Sandër Lleshin

Nga Armando Meta Presidenti Ilir Meta duket se e ka marrë me lehtësi, atë që sot është shkelja më e rëndë prej tij e Kushtetutës...

Zgjedhjet lokale te dera dhe opozita ‘bjeri t’i biem, të dalë...

Nga Armando Meta/ Tashmë kur ka filluar numërimi mbrapsht i kalendarit të zgjedhjeve vendore të qershorit 2019, situata aktuale politike duket se është shumë larg...

7 kushtet e opozitës dhe Rama që s’ka “gjë në dorë”

Nga Armando Meta/ Kuvendi kishte sot si rend dite miratimin e dy projektligjeve që kërkonin shumicë të cilësuar prej 84 votash: ai për magjistratët dhe...

Hajde gjeje se përse Berati do ta shpallë Presidenten kroate “Qytetare...

Nga Armando Meta Presidentja e Kroacisë Kolinda Grabar-Kitarović ndodhet për vizitë shtetërore në Tiranë. Shumica e shqiptarëve figurën më të lartë të shtetit kroat patën...

PD- LSI, Policia e Shtetit dhe ambasadorët e BE

Nga Armando Meta Javët e fundit kanë nxjerr në pah sulmet e paprecedenta kundër Policisë së Shtetit si nga ana e opozitës ashtu edhe të...

Si shkova me 70 euro në Francë nga Prishtina, pasi më...

Nga Armando Meta/ Shqipëria vijon të jetë një ndër vendet me pagat më të ulta në Europë, sa i përket të ardhurave për frymë, por...

Çfarë pret në shesh Lulzim Basha?!

Nga Armando Meta/ Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, artikuloi sot mesazhin e protestës së 18 shkurtit: sipas tij, PD kërkon qeveri teknike për të shkuar...

Meta dhe standardet e dyfishta për koalicionet

Nga Armando Meta Çështja e koalicionit të 18 qershorit duket se ka nxjerrë në pah standardet e dyfishta që ndjek kryetari i LSI, Ilir Meta,...

Kushtet e opozitës, platformë për të bojkotuar zgjedhjet në 2017

  Nga Armando Meta/ PD dhe partitë e vogla të opozitës deklaruan dje se kanë unifikuar qëndrimet e tyre, lidhur me qëndrimin që do të mbajnë...