Etiketimet Postime të etiketuara me "Arjan Vasjari"

Etiketim: Arjan Vasjari

Arjan Vasjari/ Meta nuk është problemi… Sigurisht as zgjidhja!

Ilir Meta ka qenë, dramatikisht përcaktues në formulimin e stigmës sociale “banda LSI”. Videoja e tij e famshme me Dritan Priftin dhe shifra edhe...

Arjan Vasjari/ LULEXIT

Nga Arjan VASJARI Ambasadori Lu tejkaloi çdo elegancë diplomatike kur, thirrjen që të rinjtë shqiptarë të mbështesin publikisht reformën në drejtësi, e shfrytëzoi për të...

Arjan Vasjari/ Shqetësimi i opozitës nuk janë deputetët “e blerë”

Nga Arjan VASJARI Parimisht, Lulzim Basha do të kishte të drejtë të ndjehej i shqetësuar nëse reforma në drejtësi do të kalonte pa marrë parasysh...

Reforma po bie

Nga Arjan Vasjari EKSKLUZIVE JAVANEWS/ Kemi mbërritur në një pikë të tillë me reformën në drejtësi ku askujt nuk i lejohet më të ketë iluzione....

“Vendet e rezervuara”? Një formulë e denjë vetëm për stadiume

Nga Arjan Vasjari Eshtë mjaft e qartë se, arsyeja që Komisioni i Venecias e ka pranuar teorikisht formulën e “vendeve të rezervuara” në kuadër të...

Një maxhorancë skandalesh dhe një opozitë skandaloze

Nga Arjan Vasjari Do të ishte pandershmëri intelektuale të mos denoncohej: me një densitet të tillë skandalesh mazhoranca e ka humbur betejën e saj morale...

Vota në parim nuk do të thotë votë pro reformës

Nga Arjan Vasjari Të krijohet përshtypja se opozita ka marrë përsipër që,në cdo rrethanë,të mos n’a lejojë të jemi entuziastë lidhur me fatin e reformës...

A mund të jetë opozita problemi?

Nga Arjan Vasjari JavaNews/ Për një standard politik universal, opozita nuk mund të jetë asnjëherë problemi real i një shoqërie. Problemi është gjithmonë pushteti! Ai...