Sulm me armë në Kanada, të paktën katër të vdekur

Të paktën 4 persona raportohen se kanë vdekur gjatë të shtënave me armë në qytetin në lindje të Kanadasë, Fredericton.

Policia ka bërë apel qytetarëve të evitojnë zonën dhe të qëndrojnë në banesat e tyre dhe në vende të sigurta, raporton BBC

Policia është ende në vendngjarje teksa ka bërë thirrje të shmanget zona mes Brookside Drive dhe Main and Ring Road.

Nuk dihen ende arsyet apo si ka ndodhur ngjarja teksa priten të tjera raportime

a.ç

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU