SONDAZH / Neymar, lojtari më i mirë brazilian në Evropë

Nje prej tre kandidateve per fitimin e Topit te Arte (ceremonia me 11 janar ne Zyrih), sulmuesi i Barcelones, Neymar, eshte shpallur si futbollisti me i mire brazilian ne Evrope.

Lojtari i Barcelones ka marre 37,87% te votave (nje sondazh me 200 mije vete) e pas tij jane renditur Douglas Costa i Bayern Munich (13,3%) dhe Felipe Melo i Interit  (9,39%).

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU