Shqiptari nga Kosova, këshilltar i Sigurisë Amerikane, shokon Daçiçin

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq, gjatë vizitës së tij të fundit në Ëashington, ishte takuar me Këshilltarin e Sigurisë Kombëtare të SHBA-së, Herbert Raymond McMaster. Por, çfarë ndodhi në takim?

”U takova në Washington me Këshilltarin e Sigurisë Kombëtare të SHBA, Herbert Raymond McMaster. Me gjithë respektin, por kur pashë se pranë tij kishte ulur shefin e tij të kabinetit, shqiptarin nga Kosova, Ylber Bajraktarin, i cili erdhi tek unë dhe tha se ai ishte nga Kosova, për një moment më janë ndalur dritat dhe pastaj e kuptova se çdo gjë ishte e qartë”, tha Daçiq.

“Wes Mitchell, Ndihmës Sekretari i Shtetit për Çështjet europiane dhe Euroaziatike, më tha se është më mirë të mos flas asgjë për Kosovën gjatë takimit”, tha Daçiqi, shkruan Fmmimages, transmeton Klan Kosova.

Vëllezërit Ylli (majtas) dhe Ylber (djathtas) Bajraktari jashtë Pentagonit, ku punojnë në politikën e jashtme dhe sigurinë kombëtare për dy zyrtarët kryesorë të Departamentit të Mbrojtjes. (b.an)

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU