Shqiptari hero, si e shpëtoi të moshuarin që tentoi të vetëvritej

Një shqiptar ka qëlluar në kohën dhe vendin e duhur për të shmangur një ngjarje të rëndë.

Bëhet fjalë për një episod në Firence të Italisë, ku një 86-vjeçar shurdhmemec tentoi jepte fund jetës.

Ai u hodh në një lumë në zonën e “Ponte alle Grazie”.

Ndoshta fati e donte që në ato momente shqiptari të ndodhej aty dhe të shpëtonte nga mbytja të moshuarin.

Mediat italiane raportojnë se shqiptari është 42 vjeç, por nuk bëjë me dije të tjera detaje lidhur me gjeneralitetet e tij./a.m.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU