Shkencore: Limon plus sodë buke, një kombinim mrekulli kundër kancerit

Limoni ka qenë i njohur prej kohësh për vlera anti-kancerogjene, por ai ka edhe efekt të fuqishëm mbi cistet e tumore.

Ky frut mund të kurojë kancerin, është testuar në të gjitha llojet e kancerëve dhe, nëse i shton edhe sodë buke do të jetë edhe më mirë, sepse ndihmon në normalizimin e pehashit të trupit.

Limoni ka efekt shumë të fortë anti-mikrobial, me një spektër të gjerë aktiviteti kundër infeksioneve fungale dhe bakteriale. Është efektiv kundër parazitëve të brendshëm dhe krimbave, rregullon presionin e gjakut dhe është një antidepresant i mrekullueshëm, redukton stresin dhe krizat nervore.

Interesant është se burimi i këtij informacioni është një nga prodhuesit më të mëdhenj të ilaçeve në botë, i cili thotë se, pas njëzet testeve laboratorike të kryera që më 1970 deri tani, është provuar se:

Limoni shkatërron qelizat kancerogjene në 12 tipe kanceri. Limoni ndalon përhapjen e qelizave kancerogjene dhe ka efekt 10 mijë herë më të fortë se ilaçe si Adriamycin, kimioterapia dhe produktet narkotike.

Dhe ajo që është më interesantja, ky lloj trajtimi me ekstrakte limoni dhe sodë buke shkatërron vetëm qelizat kancerogjene dhe nuk prek qelizat e shëndetshme.

Pacientët duhet të pinë dy lugë çaji lëng limoni me gjysmë luge çaji sodë buke. Dhe sigurisht, kjo nuk kuron efektet anësorë të tmerrshëm të kimioterapisë.

E mira është që limoni të jetë organika, pa kimikate. Limoni organik është 100 herë më efikas se limoni i rritur me pleh kimik dhe i spërkatur me pesticide.

JAVANEWS

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU