Sheqer të lartë në gjak? Ju vjen në ndihmë kjo recetë me vezë dhe uhtull

Gjëja më e domosdoshme është të  eliminoni ushqimet të cilat rrisin nivelin e sheqerit në gjak.

Në rast të kundërt  për rregullimin e nivelit të  sheqerit në gjak ju duhet të përzieni  vezët eziera me uthull.

Kjo recetë do t’ju vijë në ndihmë: Pastroni një vezë nga lëkura dhe hapni disa vrima në të. E vendosni në një tas dhe hidhni mbi të uthull. E lini të qëndrojë gjatë natës. Në mëngjes, hani vetëm vezën dhe evitoni uthullën e mbetur në enë.

Gjatë mëngjesit pini një gotë me ujë të ngrohtë, në të cilën shtoni më parë një lugë gjelle uthull.

Dihet tashmë se vezët janë ushqyese dhe gjithashtu janë një burim i shkëlqyer i proteinave. Ky mëngjes do të zvogëlojë oreksin dhe do të kontribuojë në energjinë tuaj./ora/a.k

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU