Shëndeti, puna, dashuria….njihuni me horoskopin e javës 3-9 shtator

Dashi

Të lindurit nën shenjën e Dashit, këto ditë tregohuni të përmbajtur në veprimet dhe vendimet tuaja. Gjatë javës, do të keni takime të rëndësishme biznesi që do t’ju ndihmojnë të zgjidhni çështjet financiare ose profesionale. Ju do të jeni të pakënaqur nga një shaka e papërshtatshme e dikujt që do t’ju fyej ose do t’ju zhgënjejë. Shmangni vazhdimin e situatës së konfliktit. Kushtojini vëmendje marrëdhënieve me persona të shenjës së Ujorit dhe Demit, mundohuni të tregoheni të saktë dhe të drejtë me ta. Këtë javë do të jeni të zënë duke u përgatitur për një udhëtim (ndoshta jashtë vendit). Java gjithashtu do të testojnë miqësitë tuaja. Në planin personal, nëse jeni në çift do të gjeni lumturinë me partnerin tuaj. Ndërsa në planin shëndetësor, mund të keni probleme të lehta e jo serioze.

Demi

Të lindurit nën shenjën e Demit, këtë javë është koha të përqendroheni në sferën financiare dhe të zgjidhni çështjet që janë ende ju krijojnë shqetësime. Këtë javë, ju do të jeni në gjendje të siguroni një fitim nga aktivitete të ndryshme, nga shitja me pakicë, nga reklamat dhe çdo aktivitet intelektual. Ju mund të arrini sukses nëse punoni në fushën e tregtisë, nëse jeni duke udhëtuar jashtë vendit ose nëse keni një kontakt publik. Lexoni libra që ju ndihmojnë të pasuroni njohuritë tuaja. Shumë prej jush do të kenë dëshirën për të bërë ndryshime në shtëpi por tregohuni të kujdesshëm me shpenzimet. Të gjithë ata që nuk janë në një lidhje do të fillojnë me një flirtim të lehtë që do të bëhet fillimi premtues i një çështjeje të fortë dashurie.

Binjakët

Të lindurit nën shenjën e Binjakëve, këtë javë do të përjetoni momente ankthi në të cilat do të mbylleni veten larg të tjerëve. Ju gjithashtu do të shqetësoheni për çështjet shëndetësore ose profesionale të një personi të afërt me ju. Nga pikëpamja shpirtërore, kjo do të jetë një periudhë e favorshme, si dhe nëse keni punë ose aktivitete që lidhen me shkencën, letërsinë, gazetarinë etj. Java mund t’ju sjell një udhëtim pune ose për një qëllim të caktuar. Ju do të keni një kohë të mirë për çështjet tuaja financiare, ndoshta edhe fitime të vogla në lojërat e fatit. Nëse keni nevojë për kontakte me zyra ose institucione, angazhimet tuaja do të zhvillohen sipas pritshmërive tuaja. Gjatë javës ju do të merrni mbështetjen e nevojshme nga të afërmit kur keni nevojë për të. Tregohuni të kujdesshëm me këshilla ose sugjerime nga miqtë që mund t’ju sfidojnë me veprime ose shpenzime të paarsyeshme. Nëse nisni një marrëdhënie të re intime, nuk do të zgjasë shumë. Njohuritë e reja me njerëz në distanca të ndryshme prej jush do të vazhdojnë edhe për një periudhë të shkurtër kohore.

Gaforrja

Të lindurit nën shenjën e Gaforres, ju do të mbani mend këtë javë për shkak të një ngjarjeje të rëndësishme. Ndoshta më vonë do t’i tregoni të afërmve ose miqve tuaj për këtë. Këtë javë do t’ju kërkohet të “peshoni” gjërat e nevojshme dhe të panevojshme në dashuri dhe biznes. Kjo do të jetë një kohë për biseda të qeta, në vend që të jetë e sinqertë me njerëzit me të cilët punoni ose me partnerin tuaj. Gjatë javës do t’ju duhet të merrni të paktën një vendim të rëndësishëm për jetën dhe të ardhmen tuaj. Të gjitha këto do të varen nga ambicia dhe nismat tuaja, edhe pse ngjarjet specifike do t’ju nxisin ta ndërmerrni atë hap. Nëse është e mundur, mos e udhëtoni këtë javë, përveç se keni angazhimet urgjente. Takimet që do të keni këtë javë do të jenë me njerëz që mund t’ju vlerësojnë.

Luani

Të lindurit nën shenjën e Luanit, këtë javë ju do ta keni të qartë rrugën tuaj për të ecur përpara. Kini kujdes dhe mos u mashtroni nga kërkesat apo presioni i të afërmit tuaj, pasi kjo do të prishë planet dhe dëshirat tuaja personale. Ditët e tua do të mbushen me një sasi të caktuar tensioni dhe shumë punë. Mos i ndani planet tuaja të rëndësishme dhe përpiquni të veproni pa shumë zhurmë derisa të arrini rezultate konkrete. Gjatë javës ju do të keni një bisedë interesante me një person që jeton në një vendbanim tjetër. Gjithashtu java do të jetë e favorshme për takime të rëndësishme biznesi dhe takime me njerëz të aftë profesionalisht. Tregohuni të jeni të kujdesshëm në marrëdhënien tuaj me njerëzit e shënjës Ujor ose Dash, jo domosdoshmërisht duke pritur vetëm gjëra të këqija prej tyre. Në një situatë të veçantë, do të duhet të kërkoni ndihmë nga miqtë. Këtë javë, mendoni mirë për gjërat në të cilat do të angazhoheni pa devijuar nga drejtimi i duhur. Këshilla e një Demi mund të hapë probleme të reja për ju. Kujdesuni më shumë për veten, pasi në përgjithësi, shëndeti juaj do të jetë i paqëndrueshëm.

Virgjëresha

Të lindurit nën shenjën e Virgjëreshës, do të filloni këtë javë me qetësi dhe kjo mund t’ju bëjë të relaksoheni shumë. Me siguri do të merreni me kujdes me detyra të rëndësishme të përditshme dhe profesionale. Nëse kjo ndodh, do t’ju kushtojë shqetësime të panevojshme që ju mund të shmangni me më shumë kuptim. Gjatë javës, një i afërm ose mik do t’ju habitë me një bisedë serioze. Ju mund ta gjeni veten të papërgatitur për atë që ata do të duan nga ju ose çfarë do të mësoni nëpërmjet tyre. Kjo do të jetë një javë në të cilën do të duhet të jeni të kujdesshëm për atë që ju premtoni. Shumica prej jush do të udhëtojnë në fund të javës, për arsye të ndryshme: pushime, hiking, për të vizituar të afërmit, dhe më shumë. Njerëzit me të cilët do të jeni së bashku do të jeni një kompani interesante dhe e kënaqshme për ju.

Peshorja

Të lindurit nën shenjën e Peshores, këtë javë do të përjetoni disa ngjarje të lumtura. Para jush është një periudhë shumë aktive që premton punë dhe më shumë punë. Biseda dhe ngjarje të rëndësishme po vijnë, sidomos gjatë gjysmës së dytë të javës. Për shkak të rritjes së ngarkesës së punës, do të ishte mirë të mendoni për një pushim të plotë. Shumë prej jush do t’i ofrohet një punë apo një projekt të ri, duke reflektuar edhe tek të ardhurat tuaja. Kontaktet e reja do t’ju ndihmojnë të menaxhoni çështjet tuaja financiare ose materiale. Njerëzit që punojnë në një institucion shtetëror, bankë do të gëzohen me lajme të mira. Gjatë javës, një takim i pakëndshëm do t’ju bëjë të mendoni për disa nga të njohurit tuaj. Një grua që është mikesha apo e afërmja juaj do t’ju shkaktojë probleme. Tregohuni të kujdesshëm në jetën tuaj personale. Java ka shumë të ngjarë të përfshijë një udhëtim të shkurtër dhe të suksesshëm.

Akrepi

Të lindurit nën shenjën e Akrepit, këtë javë një situatë në vendin tuaj të punës mund t’ju vendosë në qendër të një konflikti, ndonëse ju nuk do jeni fajtor. Mos nxitoni për shpjegime derisa të keni dëshminë e nevojshme të pafajësisë tuaj ose derisa vetë ngjarjet të zbulojnë fajtorin e vërtetë. Pavarësisht nga ky mjedis i tensionuar i punës, do të keni marrëdhënie të mira me disa kolegë, të cilët do të qëndrojnë besnikë ndaj juve, do t’ju ndihmojnë ose do t’ju japin këshilla të mençura. Do të jetë e rëndësishme këtë javë të kaloni më shumë kohë me familjen tuaj. Disa çështje që lidhen me një fëmijë ose të afërm do të kërkojnë ndërhyrjen tuaj. Në përgjithësi,  këtë javë fati do të mbrojë gjithçka që lidhet me shtëpinë dhe familjen tuaj. Problemet nga një vend tjetër ose probleme të lidhura me udhëtimin do t’ju tregojë se disa nga planet tuaja ende kanë nevojë për kohë për realizim.

Shigjetari

Të lindurit nën shenjën e Shigjetarit, këtë javë do të keni shqetësime në lidhje me shëndetin tuaj ose atë të një personi të afërt me ju. Java do t’ju sjell një miqësi me një njeri në një drejtim të rëndësishëm për ju, por mos lejoni që dinakët ose sekretet të errësojnë pritshmëritë e mira. Në dashuri, nuk duhet të keni shpresa të veçanta, gjë që nuk do të thotë se do të keni probleme. Ju do të jeni të kënaqur me lajmet apo një ngjarje nga një distancë e shkurtër në një farë mënyre të lidhur me paratë. Java shton sukseset e Shigjetarit në mjete monetare dhe materiale. Gjatë këtyre shtatë ditëve vështirësitë në punë janë të mundshme; ju duhet të përfundoni ato brenda javës. Marrëdhëniet e vështira me fqinjët mund të shkaktojnë probleme familjare të papritura ose kontakte me njerëz nga një institucion shtetëror. Shumë do të kenë një takim të lidhur me prindërit që do të jetë e rëndësishme për shkak të informacionit rreth ngjarjeve të ardhshme.

Bricjapi

Të lindurit nën shenjën e Bricjapit, mos u frikësoni nga hapat e gabuar të javës së kaluar. Kuptoni se punët tuaja financiare janë shumë të paqëndrueshme. Mendimi i qetë dhe planifikimi i gjërave do t’ju lirojë nga kjo situatë e hutuar. Ju mund t’i besoni plotësisht kolegët ose menaxherët në punën tuaj. Do të jeni me fat këtë javë, por një rol më të madh do të luhet nga hijeshia juaj personale. Me të, ju mund të bëni përshtypje tek partnerë biznesi, klientë, dhe më shumë. Gjatë kësaj jave, kërkoni më shumë nga vetja dhe mos e zhytni në kërkimin e kënaqësisë. Ju do të keni një kohë të mirë për aventurat e dashurisë dhe të njohurit e rinj. Tani, megjithatë, do të kuptoni disa gjëra të rëndësishme për partnerin tuaj dhe ata do t’ju bëjnë të tërhiqeni ose të rishikoni marrëdhënien tuaj. Kujdes nga një përfaqësues i shenjës tuaj zodiakale që do t’ju shkaktojë probleme. Bricjapi do të kërkojë mënyra të lehta por ndoshta të gabuara për të dalë nga një situatë e vështirë. Femrat do të marrin këshilla shumë të mira ose ndihmë nga persona të shenjës Akrepi.

Ujori

Të lindurit nën shenjën e Ujorit, ditët tuaja do të jenë të zëna me shumë punë dhe përpjekje që do t’ju ndihmojnë për të arritur rezultatet e dëshiruara. Tani do të jetë e rëndësishme të kërkoni ndihmë dhe mbështetje nga njerëz të besuar. Shmangni ndarjen e planeve tuaja me të gjithë. Gjatë gjysmës së parë të javës diçka e mirë do të ndodhë me ju ose do të merrni lajmet e shumë pritura. Këtë javë, ju do të jeni subjekt i një ndjeshmërie më të mprehtë që do t’ju mbrojë nga rreziqet dhe t’ju ndihmojë në dashuri. Meshkujt do të përpiqen të realizojnë ëndrrat por në fakt nuk do të arrijnë ambiciet e tyre. Nuk ka nevojë për vetë-sakrificë, ju vetëm duhet të punoni pak më shumë për të arritur gjithçka që kërkoni. Teksa femrat këto ditë do të përqëndrohen në gjithçka që lidhet me familjen dhe jetën personale. Pa marrë parasysh se çfarë bëni, mendimet tuaja do të drejtohen vetëm në atë drejtim.

Peshqit

Të lindurit nën shenjën e Peshqit, këtë javë do të keni probleme të vogla, shqetësuese lidhur me financat dhe njerëzit që keni besuar. Do të jetë e vështirë për ju të falni gabimin e një burri të lindur nën shenjën e Demit, Virgjëreshës ose Bricjapit. Gjatë javës duhet të tregoni të kujdesshëm në marrëdhënien tuaj me gratë e lindura nën shenjën e Dashit, Luanit ose Bricjapit. Ju jeni njerëz që e doni rendin dhe ju vështirë se do të toleroni anarki rreth jush në këtë kohë të pafavorshme. Gjatë javës ju do të mbingarkoheni në familjen tuaj dhe në punë. Shumë do të duhet të udhëtojnë për një takim për të marrë para ose për të zgjidhur një problem financiar. Meshkujt duhet të mbrojnë veten nga mashtrimet. Mos lejoni që të huajt të afrohen pranë jush. Tregohuni më të vendosur, sepse çdo hezitim është një minus për profesionalizmin tuaj. Femrat do të duhet të injorojnë një intrigë që lidhet me to. Do të ketë një vështirësi të përkohshme në punën tuaj për shkak të veprimeve ose vendimeve të një gruaje. Këtë javë, mos u kënaqni me shpenzimet e tepërta.

a.ç

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU