SHBA, raporti mbi hetimin rus publikohet të enjten

Raporti i prokurorit special, Robert Mueller, në lidhje me ndërhyrjet e Rusisë në Presidencialet amerikane në vitin 2016 dhe dyshimet për pengim të drejtësisë që prekin Donald Trump, do të publikohet të enjten, njoftoi sot Ministria amerikane e Drejtësisë.

Publikimi i këtij raporti prej 400 faqesh, në një version ku janë hequr pjesët konfidenciale, do të nxirret tre javë pas botimit nga ministri i Drejtësisë, Bill Barr të një përmbledhje prej katër faqesh.

Ministri njoftoi, më 24 mars, pari përfundoi hetimi se “Mueller nuk kishte gjetur prova të ndonjë lidhjeje mes Rusisë dhe kandidatit republikan”.

/a.rada

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU