Sallatë me sardele, receta për ditët e nxehta

Kjo sallatë me sardele e perime është zgjidhja e duhur për ditët e nxehta të verës. Provojeni!

Sardelet kullojini.
Makaronat ziejini sipas udhëzimit, kullojini dhe lërini të ftohen.
Kalenë pastrojeni, kullojeni dhe priteni.
Fasulet kullojini nga lëngu ku ndodhen.
Hudhrën grimcojeni.
Magdanozin priteni imët.
Pastaj të gjithë përbërësit vendosini në enën e sallatës, kriposini sipas dëshirës dhe hidhjuni sipër uthullën e verës së bardhë.
Para servimit, sallata duhet ftohur në frigorifer./Meshije/a.m.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU