Salca meksikane, receta e shijshme që nuk duhet ta humbisni

Një prej salcave me të famshme dhe më të shijshme në botë, duhet ta provoni që ta kuptoni pse është kaq e famshme. Ju bëftë mirë!

Përbërësit

  • 6 domate
  • 1 grusht koriander
  • 2 speca japelpano apo qilli të freskët
  • 1 thelpë hudhër
  • 1-2 limona
  • vaj ulliri

Udhëzimet

Priten domatet në kube shumë të vegjel si dhe koriandra dhe vendosen në enë të madhe. Pastrohet dhe pritet qepa, dhe specat dhe hidhen në enë. Hudhra shtypet dhe i shtohet masës. Hidhet lëngu i dy limonave, kripa, 2 lugë vaj ulliri dhe piper i zi. Lihet ena e mbyllur të qëndroj për disa orë në mënyrë qe shija të bëhet më intezive.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU