Rrëzohet helikopteri, 3 të vdekur

Një pilot i huaj dhe dy ushtarë afganë humbën jetën pasi helikopteri i kontraktuar nga NATO u rrëzua brenda një baze ushtarake në Afganistan.

Sipas një zyrtari të ushtrisë atje, tre persona të tjerë, mes tyre edhe një pilot i huaj mbetën të plagosur.

Helikopteri MI-14 u rrëzua pak kohë pasi ishte ngritur në fluturim nga baza ushtarake që ndodhet pranë qytetit verior të Mazar-i-Sharif.

Zyrtari afgan tha se shkak për këtë aksident dyshohet të jetë bërë një problem teknik dhe helikopteri shpërtheu në flakë pasi ra në tokë.

Kombësia e pilotëve të huaj që ndodheshin në helikopter nuk dihet ende.

/b.d

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU