Rrëshqitja e dheut ‘fshin’ rrugën, rrezikohen 3 banesa

Banorët e fshatit Lleshan në Gjinar të Elbasanit japin alarmin se rreshqitja e tokës po rrezikon shtëpitë pasi shembi rrugën.

Banorët dërguan pamjet në “Ti Raporton” në Top Channel dhe thonë se masivi i tokës po vazhdon të rrëshqasë drejt banesave, ku 3 prej tyre janë tashmë të izoluara.

Situata ka ardhur duke u përkeqësuar pas reshjeve të dendura të muajve të fundit.

Rruga ku kalonim përditë është zhdukur krejtësisht, thonë banorët, por ata frikësohen se nga çasti në çast në lagjen e sipërme të fshatit mund të ndodhë një tragjedi./a.m.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU