Ronaldo tregon se kush futbollist e inspironte kur ishte i ri

Cristano Ronaldo i ka treguar tre lojtarët nga të cilët inspirohej kur ishte fëmijë.
Ylli i Real Madridit, Cristinao Ronaldo ka thënë se në shumicën e kohës e frymëzohet nga vetja, por kur ishte fëmijë kishte futbollistët që e frymëzonin. Ai tha se Luis Figo, Rui Costa dhe Fernando Couto ishin disa prej futbollistëve që i shikonte si fëmijë.

“Unë mendoj që shumicën e kohës unë frymëzoj veten. Unë jam vetë i motivuar. Por sigurisht në një moshë të re i shikoja lojtarët si të Figo, Costa dhe Couto”, tha Ronaldo.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU