Rikthehet baraspesha në Talin, shënon Karim Benzema

Ka filluar superndeshja e vlefshme për Superkupën e Europës. Ndeshja do të luhet për të fituar trofeun e Superkupës së Europës. Atletiko ka zbritur në fushë me një formacion klasik 4-4-2 dhe Simeone e ka bërë të qartë që dje se do të luajnë çdo minutë sikur të jetë e fundit.

UEFA-SUPER-CUP

 

 

Nga ana tjetër edhe Lopetegui ka thënë se në fushë do të startojë me formacionin e tij më të mirë, por vihet re mungesa e Luka Modriçit. Dy ekipet janë përplasur me njëra-tjetrën në Europë 9 herë ku 5 i ka fituar Reali, 2 Ateltiko dhe 2 janë mbyllur në barazim .

dfgsdfgsdf

LIVE| Real Madrid-Ateltiko Madrid 0-1

27′ Benzema Gol

18′ Rast i pastër për Asensio, Oblak i mohon golin madrilenëve.

1′ Diego Kosta Gol

Formacionet:

Reali i Madridit: Navas, Karvahal, Ramos, Varan, Kros, Bezema, Bejl, Marselo, Kasemiro, Asensio, Isko.

Atletiko e Madridit: Oblak, Godin, Koke, Grizman, Saul Nigez, Lemar, Rodri, Saviç, Diego Kosta, Huanfran, Lukas.

dfghsdfghdf

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU