Rikthehen reshjet në vend, në disa zona priten shtrëngata

E hena pritet te nise me reshje shiu ne disa zona te vendit, madje shoqeruar edhe me shtrengata. IGJEUM ben me dije se nuk përjashtohet mundësia (ndonëse shumë e vogël) që pasditeve në zona shumë të kufizuara të qarqeve të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me kohëzgjatje të shkurtër.

RESHJET

Në përgjithësi, priten reshje të dobëta (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Gjithsesi, nuk përjashtohet mundësia (ndonëse shumë e vogël) që pasditeve në zona shumë të kufizuara të qarqeve të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me kohëzgjatje të shkurtër (jo më shumë se 1 orë), më e mundshme në terrenet malore (dhe ato pranë tyre).

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 21 / 29 °C

në vendet e ulëta: 19 / 31 °C

në vendet malore: 15 / 28 °C

ERA

era do të fryjë e lehtë deri mesatare

12

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU