Receta / Si të përgatisim vetë një tortë Tiramisu

Receta e plotë.

Përbërësit

250 ml ajkë e ëmbël(hopla)

500 gr djathë mascarpone

100 gr sheqer pluhur

1 sheqer vanile

lëng limoni

250 ml nesskafe e ftohte

40 ml liker “Amoretto”

60 biskota pishkote

kakao pluhur

Përgatitja:

Ziejme kafene dhe shtojme aromen e rumti ose amaretos.

Perziejme ajken e embel derisa te behet shkume e trashe,shtojme gadualisht sheqer vaniljne,sheqerin pluhur,dhe krem djathin mascarpone.

Shtojme dhe disa pika leng limoni dhe perziejme ngadale derisa te behet nje mase kremoze.

Pishkotet I njomim ne kafene e ftohte,shtrojme nje shtrese ne kallep,pastaj nje shtrese nga kremi me ajken dhe mascarponen,pastaj prap pishkote,krem dhe pluhur te kakaos.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU