RECETA / Ravioli në furrë, për një shije të mrekullueshme

Përbërësit:

2 pako ravioli

1 pako djathë Mozzarella i grirë

djathë kaçkavall të grirë

salcë domate

borzilok të freskët

Përgatitja:

Marrim një tepsi dhe shtrojmë salcën e domates, ndërsa lart vendosim raviolit duke i hapur në mënyrë të rregullt, sa hapësira e tepsisë dhe i lyejmë sërish me salcë. E mbulojmë me djathë mozzarella.

Shtojmë një tjetër shtresë me ravioli dhe i mbulojmë sërish me salcë dhe mozzarella. Nëse ena është e thellë dhe mban një tjetër shtresë, përsërisim veprimin.

Të gjithë këtë masë e mbulojmë me djathin kaçkavall. E mbulojmë tepsinë me letër alumin dhe e pjekim për 30 minuta. Më pas ia heqim letrën dhe e pjekim për 15 minuta të tjera.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU