Receta kuzhine/ Mish derri me limon

Kjo është një pjatë e shijshme dhe e lehtë për t’u përgatitur e gatuar, pasi nuk kërkon shumë përbërës.

perPërgatitja:

Marrim fetat e mishit dhe i lyejmë me pak miell nga të dyja anët. I vendosim në një tigan me pak vaj ulliri, i skuqim mirë nga të dyja anët. Më pas i shtojmë lëngun e limonit të shtrydhur. I hedhim pak kripë, piper dhe sherebelën. Mbulojmë tiganin me kapak dhe e lemë të ziejë me zjarr shumë të ulët. Pastaj hedhim mishin në pjatë dhe e shërbejmë të ngrohtë.

Arti i Gatimit/d.i.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU