Receta gatimi/ Kek me Çokollatë

-Nxehim paraprakisht furrën në 175 gradë C.
-Lyejmë me yndyrë dhe miell tepsinë ku do të pjekim kekun. Shkrijmë çokollatën në një ngrohës uji të dyfishtë ose në mikrovalë.
-Hedhim çokollatën e shkrirë në një tas të madh përzierjeje. Përziejmë majonezën, uthullën dhe vaniljen.
-Përziejmë miellin, sheqerin, sodën e bukës dhe kripën dhe gradualisht i trazojmë ato në përzierjen e çokollatës.
-I trazojmë ngadalë në ujë të ngrohtë.
-Hedhim brumin në tepsinë e bërë gati.
-E pjekim në furrën e nxehur që më parë për 30 deri në 35 minuta. E lemë të ftohet.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU