Receta e dhëmbëve të pastër

Kujdesi për dhëmbët është maksimal nga disa njerëz, por bardhësia është e vështirë për t’u fituar. Një recetë shumë e mirë ju vjen në ndihmë.

Për të pasur dhëmbë super të bardhë, merrni një lugë të mesme nga pasta juaj dhe vendoseni në një filxhan dhe shtoni gjysmë luge të mesme sodë buke.


Më pas, shtoni 2-3 pika lëng të freskët limoni dhe përzini të gjithë përbërësit së bashku.

Tani, përdoreni këtë pastë për të pastruar dhëmbët. Formoni një shkumë të mirë nga kjo pastë dhe lëreni në gojën tuaj për 5 minuta.

Lani sërish dhëmbët duke I fërkuar lehtësisht me brushë dhe më pas pastroni gojën me ujë

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU